MENU GŁÓWNE
CHAT

RAINBOW

Tytuł alternatywny: Rainbow: Nisha Rokubou no Shichinin
Licza tomów: 22
Rozdziałów: 235
Status:Zakończona
Autor:George Abe
Ilustrator:Masasumi Kakizaki

Tłumaczenie: Tomander ( 1 )
Edycja: Skibiusz, Naruciak, Monkey ( 1 )RAINBOW

Rok 1955. Siedmiu nastolatków zmuszonych zostaje do
wspólnego życia w zakładzie poprawczym w Shio.

Uwięzieni w mrocznym więziennym świecie, w którym cierpienie i upokorzenie są na porządku dziennym, poszukują promyka nadzieji.

Opowieść ta to historia ich wspólnego życia i tego, co po nim nastąpiło.Rozdział 1
Rozdział 2
Rozdział 3
Rozdział 4
Rozdział 5
Rozdział 6
Rozdział 7
Rozdział 8
Rozdział 9
Rozdział 10
Rozdział 11
Rozdział 12
Rozdział 13
Rozdział 14
Rozdział 15
Rozdział 16
Rozdział 17
Rozdział 18
Rozdział 19
Rozdział 20


Dlaczego porzuciliśmy Rainbowa…


W życiu każdego człowieka pojawiają się momenty zwątpienia. Nie inaczej było z naszą grupą. Cios, który nadszedł, był dla nas dotkliwy i zupełnie niespodziewany. Rainbow miał być naszą pierwszą poważną serią. Perłą w koronie raczkującej dopiero ekipy Will-Breakers. Po wypuszczeniu pierwszego rozdziału czuliśmy ogromną satysfakcję. Chapter nie był oczywiście wolny od niedoskonałości, jednak dawał nam nadzieję graniczącą z pewnością, że to o czym tak długo marzyliśmy jest naprawdę realne do osiągnięcia. Nasz projekt, pomimo naszych najszczerszych chęci nie trwał jednak długo. Nasze ambitne plany rozbiły się o szare mury rzeczywistości.

Pomimo faktu, że projekt został przez nas ,,zaklepany”, jedna z grup skanlacyjnych postanowiła wydawać własną wersję. Negocjacje z nimi okazały się totalnie bezowocne. Zapewniali nas wprawdzie, że do momentu ukazania się ich pierwszego chaptera, nie wiedzieli o istnieniu naszego, ale projektu porzucić nie chcieli. Gdy wydali kolejny rozdział, wiedzieliśmy, że to już koniec. Nie będę się tutaj rozpisywał nad tym jak bardzo Rainbow tamtej grupy jest ,,beznadziejny”, ,,niedokładny” czy ,,(wstaw ulubione brzydkie słowo)” , bo ich wersja taka najgorsza nie jest.Nie o to mi chodzi. Pewnych rzeczy się po prostu nie robi.

Po burzliwych dyskusjach postanowiliśmy zaprzestać tłumaczenia mangi Rainbow. Decyzja była trudna, ale zgodziliśmy się ze sobą, że nie warto brać udziału w wyścigu szczurów. Lepiej skupić się na tłumaczeniu innych, nieznanych wielu polskim czytelnik tytułów.
INNE STRONY